O mnie

Od prawie 10 lat zajmuje się myśleniem krytycznym i narzędziami TOC – to dzięki tej pracy potrafię dostrzec coś, co większości ludziom umyka. Mogę to nazwać ŚWIADOMOŚĆ, ZROZUMIENIE, UWAŻNOŚĆ.

O tym właśnie będę mówił, pisał na tym blogu. Prowadzę wiele aktywności – pełnię funkcję Dyrektora TOCFE na Polskę, współtworzę Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone w Gdańsku, pracuję jako trener, wydawca programów, bloger.

Przeszkoliłem prawie 2000 os, przeprowadziłem setki godzin szkoleń, rozmów, dyskusji – to bezcenne doświadczenia. Po kilku latach zrozumiałem, dostrzegłem jeden problem wśród zdecydowanej większości uczestników moich szkoleń czy konferencji – brak świadomości swoich potrzeb, umiejętności ich zaspakajania, życia zgodnego z nimi. Nie można czuć spełnienia, szczęścia jeśli nasze potrzeby są pominięte, niezaspokojone.

Poznałem temat relacji z sobą i z drugim człowiekiem w swoim życiu osobistym – byłem mężem przez 10 lat. W ostatnich latach swojego małżeństwa dwukrotnie uczestniczyłem w terapii małżeńskiej oraz wielu mediacjach. Sam również przeszedłem swoją terapię indywidualną. Wiem, więc jak wygląda budowanie relacji, jej kryzysy oraz zakończenie. Wszystkie te etapy są bardzo związane z potrzebami – jeśli ich nie znamy, to sami sobie utrudniamy drogę dobrego, spokojnego pogodzenia się lub rozejścia.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o mnie jeszcze trochę więcej, to zachęcam do obejrzenia mojej prezentacji z jednej z wielu konferencji – mówię tu o potrzebach w życiu zawodowym i osobistym, na własnym przykładzie:

Moim celem nie jest ratowanie świata czy biednych, zagubionych kobiet. Dziś kobiety są dużo silniejsze, mądrzejsze od mężczyzn. Zdecydowana większość z Was szuka rozwoju, dlatego do ręki daję Wam narzędzia, które ułatwią Wam zrozumienie innych obszarów związanych z relacją z drugim człowiekiem. Kluczem do sukcesu jest uświadomienie i uważność.

W związku z tym, że temat mnie bardzo pasjonuje i widzę codziennie skuteczność narzędzi TOC postanowiłem rozpocząć ten blog i dzielić się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat związków, relacji międzyludzkich.

Jeśli moja praca, zabawa, przyjemność będzie pomocna, dla choć jednej osoby, to ta przygoda nabiera dodatkowego sensu 🙂