O Blogu

blog-love

Dla osób, dla których rozwój osobisty, zrozumienie, świadomość są ważnymi elementami życia.

Ten blog nie jest dla wszystkich – jest dla odważnych! Ostrzegam szczerze…

Życie pokazuje, że zdecydowana większość osób nie chce znać prawdy, nie chce dostrzegać rzeczywistości, woli żyć w iluzji, nie chce mieć wątpliwości. Jeśli jesteś taką osobą, to mój blog na pewno nie jest dla Ciebie.

Jeśli jednak jesteś osoba, która jest zmęczona ciągłym pytaniem, „dlaczego mi się to dzieje?”, zmęczona ucieczką, zmęczona bezowocnym poszukiwaniem zrozumienia, zmęczona swoją rzeczywistością i chcesz w końcu znaleźć zrozumienie, to dobrze trafiłaś.

To miejsce, którego głównym celem jest UŚWIADOMIENIE i ZROZUMIENIE. Co mam na myśli?

Dzięki narzędziom TOC pokażę większość aspektów związanych z relacjami w zupełnie nowej, innej perspektywie. Pokażę, że wszystko co nam się przydarza w relacji ma swoje przyczyny dużo wcześniej i dużo głębiej, niż nam się wydaje.

Jeśli jesteś gotowa na rozpoczęcie nowego etapu swojego życia, który będzie głównie polegał na nazywaniu rzeczy po imieniu i zmierzania się z nimi, to zapraszam do lektury i rozwoju 🙂

Wszystkie teksty oraz prezentacje są moje. Historie, które ubieram w Gałąź, czy Chmurkę pochodzą z usłyszanych historii od przyjaciółek i przyjaciółek moich przyjaciółek. Często korzystam tez z historii z książek, magazynów, felietonów.

Styl blogu – nie jestem absolwentem filologii polskiej i nie jest to blog literacki. Mam tylko jeden cel – pomoc w zrozumieniu samego siebie i relacji z innymi ludźmi. Aby to osiągnąć wybrałem styl i język, który jest naprawdę prosty i zrozumiały dla każdego. Część osób będzie pewnie narzekała na miałkość i brak literackiego polotu – nie interesuje mnie to zbytnio. Mam swój cel i jego będę się trzymał – nie da się uszczęśliwić wszystkich.

W moich postach znajdziecie na pewno mnóstwo błędów – zwłaszcza interpunkcyjnych. Z góry proszę o wybaczenie – zrobię wszystko co w mojej mocy, aby było tego jak najmniej, ale wiem, że idealnie nie będzie. Proszę, skoncentrujcie się na treści – jeśli nie potraficie, to odejdźcie w pokoju.

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze. Ale jeszcze bardziej będę wdzięczny za przesyłanie mi swoich historii – oczywiście gwarantuję pełną poufność. Dzięki Waszym, prawdziwym historiom, będę mógł je zanalizować, pokazać z innej perspektywy i podzielić się z czytelnikami. Jestem pewien, że wiele osób odnajdzie się w tych historiach i zobaczy, że ich życie nie jest aż tak złe, nieszczęśliwe jak to im się czasami wydaje. Wszyscy popełniamy błędy, większość z nich jest bardzo podobna. Ważne, więc, aby zobaczyć je w innym ujęciu, w historiach innych ludzi – pomoże to nabrać dystansu, przyjrzeć się uważnie i znaleźć najlepsze rozwiązanie. One zaś, i jego wdrożenie, przybliży nas do spokojnego, harmonijnego i szczęśliwego życia.

Piszcie do mnie na maciej.winiarek@dbajopotrzeby.pl

Ostatnie uwaga – ten blog nie jest komercyjny. Nic tu nie sprzedają, na niczym nie zarabiam. Robię to dla przyjemności…