Dla Mężczyzn

Stocksy_txp3b19b568Owe000_Small_750469-800x400

Drodzy Panowie, ten blog jest zarówno dla kobiet jak i dla Was 🙂

Tworzymy związki, jesteśmy w nich, ale dość często nie jesteśmy w nich szczęśliwi – życie jest dużo bardziej skomplikowane, niż nam się wydawało jakiś czasu temu.  Dla wielu mężczyzn życie z kobietą jest jedną wielką tajemnicą – „ale o co właściwie jej chodzi?”. To chyba najczęściej słyszana myśl we własnej głowie 🙂

Kobiety i mężczyźni różnią się baaardzo, ale traf chciał, że musimy (a raczej chcemy) żyć razem. I to wspólne życie generuje wiele trosk, problemów, nieporozumień. Jednak istnieją dowody, że nasze wspólne życie może być dobre, radosne, szczęśliwe. Kluczem jest właśnie zrozumienie drugiej strony, zrozumienie sytuacji, świadomość swoich i drugiej strony potrzeb.

Moje wpisy mają charakter edukacyjny – tłumaczę i wyjaśniam najczęściej spotykane sytuacje życiowe, które zachodzą w relacjach damsko-męskich i pokazuję je w zupełnie nowej, innej formie.

Stosuję myślenie krytyczne i narzędzia TOC, aby pokazać, że często dochodzi do nieporozumień, konfliktów, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy, co się wydarzyło i jakie są związki przyczynowo – skutkowe danej sytuacji.

Będę mówił więc innym językiem, ale będzie to język, który najczęściej uznawany jest za „męski” czyli logiczny, racjonalny, bez niepotrzebnych emocji. Wierzę więc, że ta forma komunikacji przypadnie Wam do gustu i będziecie zainteresowani przyjrzeniu się sobie oraz swojemu związkowi z tej nowej perspektywy.

Każdy związek ma szansę być spełnionym, szczęśliwym – kluczem jest wzajemne zrozumienie, zaangażowanie oraz stały rozwój – zarówno osobisty jak i w związku. Mam nadzieję, że moje materiały pomogą Wam w tym właśnie obszarze – zrozumienia i rozwoju osobistego.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, opinie, spostrzeżenia. Dla mnie jest to zupełnie nowa przygoda i sam będę się uczył wielu zupełnie nowych rzeczy – każdy Wasz komentarz będzie dla mnie bezcenny.

Maciej Winiarek