Z życia wzięte (2) – zawodowe

Dziś historia wzięta z życia, dziękuję za możliwość podzielenia się z innymi 🙂

To doskonały przykład, w którym jak na dłoni widać, że jeśli jesteś świadomym człowiekiem – znasz i realizujesz swoje potrzeby – to możesz wieść spokojne, spełnione życie. Dziś poruszę obszar zawodowy, następny wpis będzie o podobnym podejściu w życiu osobistym

Ale po kolei…dla łatwiejszego przekazu będę pisał w pierwszej osobie, ale żeńskiej, bo historia jest od Pani 🙂

Przez wiele lat pracowałam w tej samej organizacji. Z czasem było coraz gorzej. Największe problemy były związane z dyrekcją – traktowała mnie często jako zagrożenie, blokowała więc wiele moich inicjatyw. Moje potrzeby działania, usprawniania, rozwoju były niezaspakajane. Dodatkowo atmosfera w pracy była już coraz trudniejsza, cięższa.

Wszystko to powodowało, że organizacja od wielu lat tkwiła w marazmie, a ja miałam poczucia, że nie mogę się rozwijać. Jeśli jestem świadoma swoich potrzeb i jeśli wolność jest moją z najważniejszych potrzeb, i pomimo tego, że mogłabym już przejść na emeryturę,  to zdecydowałam się na zmianę pracy, która będzie spełniała moje ambicje.

obraz20

 

Jeśli jestem osobą, która nie boi się wyzwań, ani gadania innych ludzi, to pomimo, że nie była wolna od swoich obaw związanych z nową pracą, to zdecydowałam się na zmianę pracy, kiedy pojawiła się konkretna, dobra dla mnie, oferta.

W nowym miejscu pracy mogę zaspokajać swojej potrzeby zawodowe, ambicje, dzięki temu czuję się spełniona zawodowa. Tym samym kieruje się w życiu osobistym i dzięki temu jestem zadowolona ze swojego życia.

Do refleksji:

  • Czy w swojej pracy zawodowej miałaś, masz podobna sytuację?
  • Czy jesteś świadoma co nie działa?
  • Czy zrobiłaś coś, aby zmienić tę sytuację?
  • Czy myślisz, że jest możliwa zmiana?
  • Co zrobisz, aby poprawić swoją sytuację?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *