Czy mój związek jest dobry? Cz. 2

W poprzednim poście rozpocząłem wątek związany ze świadomością czy związek (relacja), w której jesteśmy, byliśmy jest dla nas dobry. Jak życie pokazuje odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta.

W poprzednim poście opisałem pozytywne zachowania partnera. Dziś opiszę negatywne – może dzięki temu będzie Wam łatwiej spojrzeć na ten temat i łatwiej ocenić sytuację, w której jesteście.

 

Poniższa gałązka zawiera również potrzeby (w żółtych polach), które nie są zaspakajane, co wpływa negatywnie na poczucie szczęścia.

Jeśli partner Cię nie szanuje i jeśli nie traktuje Cię na równi ze sobą, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz czuła się odrzucona. Jeśli jest wycofany emocjonalnie, nie odczuwa również empatii w stosunku do Ciebie i jeśli nie wspiera Cię w realizacji Twoich marzeń, to prawie na pewno odczuwasz osamotnienie w związku.

obraz16

 

Jeśli Twój partner przekracza pewne granice (toksyczne czy agresywne zachowania) i jeśli toczy z Tobą walkę o dominacje w związku, to prawie  na pewno odczuwasz zagrożenie.

Są to zachowania, postawy, które na pewno nie świadczą o zdrowym klimacie w relacji. Żadne z tych złych zachowań nie zasługuje na akceptacje i tolerowanie.

Do refleksji:

  • Czy znajdujesz w tej gałęzi jakieś zachowania, które stosuje Twój partner?
  • Czy tolerujesz takie zachowania, dajesz milczące przyzwolenie?
  • Czy próbowałaś coś z tym zrobić?
  • Czy partner zareagował pozytywnie na Twoje słowa?
  • Co zrobisz z takimi zachowaniami, kiedy znów się pojawią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *